SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Europa Środkowa wobec wyzwań transformacji energetycznej – Szkoła Wyszehradzka

Zachęcamy do zapoznania się z debatą pod nazwą „Europa Środkowa wobec wyzwań transformacji energetycznej”.

Prelegenci:

  • Red. Jakub Wiech – prawnik, dziennikarz, komentator. Zastępca redaktora naczelnego serwisu Energetyka24.com. W swojej pracy zajmuje się zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa energetycznego i informacyjnego. Był laureatem nagrody Studencki Nobel w kategorii Dziennikarstwo i Literatura, otrzymał także nominację w konkursie MediaTory oraz nominację do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne. Stypendysta James S. Denton Transatlantic Fellowship.
  • Maciej Bukowski – doktorant w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownik projektu ClimeNous w Instytut Nowej Europy, ekspert w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Absolwent l’École de Droit de la Sorbonne i Cornell Law School.

Moderacja: Michał Dworski – Koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Lublinie. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do Spraw Dialogu Międzynarodowego. Dyrektor Centrum Analiz i Badań Historycznych Instytutu im. gen. Władysława Andersa. Doktorant w Instytucie Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Pracownik naukowy w Centrum Badań nad Historią Polskiego Państwa na Uchodźstwie KUL.

Debata stanowi pierwsze wydarzenie w ramach III edycji „Szkoły Wyszehradzkiej”. Wydarzenie organizowane jest również w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy