SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Wycieczka „Lublin- na Jagiellońskim Szlaku”- 27 lipca 2017

Serdecznie zapraszamy na niezwykłą wycieczkę „Lublin- na Jagiellońskim Szlaku” która odbędzie się już w czwartek, 27 lipca! Uczestnicy będą mieli okazje zapoznać się z dziejami Lublina, królewskiego miasta leżącego na ważnym szlaku łączącym dwie stolice Polski Jagiellonów: Kraków i Wilno. Motywem przewodnim będą czasy panowania Władysława Jagiełły i jego potomków uwiecznione Unią Lubelską oraz kontakty Lublina z Wielkim Księstwem Litewskim. Nasze miasto było szczególnie w XIV– XVI wieku miejscem ważnych wydarzeń, rozwoju kultury, sztuki i ustroju państwa o których nie wszyscy dziś pamiętają.
Przewodnikiem, poszerzającym naszą wiedzę o jagiellońskim Lublinie, będzie pan Janusz Kopaczek z Fundacji „Via Jagiellonica”.
Naprawdę warto!
Udział w wycieczce jest bezpłatny dla osób, które zgłoszą się poprzez nasz adres e-mail: rodm@rodm-lublin.pl lub fanpage w serwisie Facebook do 26 lipca (włącznie). Liczba miejsc ograniczona.
Planowany czas trwania zwiedzania: 3 godziny. Start spod gmachu Trybunału Koronnego na lubelskim Rynku o godzinie 17:00 (27.07)