SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

„Dziennikarstwo i dyplomacja” – spotkanie z Panią Dyrektor Joanną Wajdą

Zapraszamy na rozmowę online ,,Dziennikarstwo i dyplomacja’’
⠀⠀⠀⠀
O roli dziennikarstwa w dyplomacji oraz wyzwaniach dyplomacji cyfrowej będziemy rozmawiać z Joanną Wajdą, Zastępcą Dyrektora Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ.
⠀⠀⠀⠀
Czy media społecznościowe stanowią potencjał czy ograniczenie w kształtowaniu wizerunku kraju na arenie międzynarodowej? Jak pisać o Polsce zachowując obiektywizm, nie szkodząc jej interesom na arenie międzynarodowej? Jak promować Polską kulturę i dziedzictwo narodowe wykorzystując do tego media społecznościowe?
⠀⠀⠀⠀
Rozmowa jest przede wszystkim skierowana do aspirujących dziennikarzy, studentów kierunków związanych z dziennikarstwem i komunikacją społeczną. Zachęcamy osoby zainteresowane tematami z zakresu komunikacji politycznej, komunikowania międzynarodowego, dyplomacji publicznej do uczestnictwa w rozmowie online, która odbędzie się w najbliższy czwartek, 18 maja o godzinie 18:00. Link do rozmowy zostanie podany przed spotkaniem. Zapraszamy!
⠀⠀⠀⠀
Joanna Wajda – wieloletnia dziennikarka telewizyjna, korespondentka Telewizji Polskiej w Brukseli w latach 2009-2014, w latach 2016-2017 rzecznik prasowa MSZ, ekspertka ds. komunikacji i PR, obecnie Zastępca Dyrektora w Departamencie Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
⠀⠀⠀
Aby dołączyć do rozmowy należy kliknąć TUTAJ